Přeskočit na hlavní obsah

NOVÝ ROK

Na nový rok si žádná novoroční předsevzetí nedávám. Ale vzhledem k omezené možnosti pohybu, sportovního vyžití a zvýšenému množství kalorií v důsledku konzumace vánočního cukroví a většímu množství alkoholu, jsem si řekla, že si nechám nadělit bosu. Takový půlmíč.

Říkala jsem si, že velký, nafukovací sportovní míč by mi mohl podjet a nedůvěřovala jsem mu. Neodvážila bych si na něj lehnout na záda. Natolik se mám ráda.

Přijel mi frajer. Modrý, S bodlinkami, i když původně jsem uvažovala, že budu mít dvě malé ježčí koule samostatně.


Stejně jako mám dvě čínské koule čchi k obnovení toku své životní energie a odstranění stresu a napětí.


Z druhé strany bosy je labyrint. Kuličku je třeba dostat vybalancováním do středu. Užili jsme si o vánocích spousty zábavy. Všichni se snažili splnit úkol. Moje zkouška proběhla úspěšně. Měla jsem vedle sebe téměř muže, 16-letého galána, který mi dělal oporu, když jsem odvážně oběma nohama skočila na bosu, protože vím, že nástup a sestup je nejhorší. Křest nového vánočního dárku proběhl úspěšně.


Přítel odjel za maminkou na oběd na druhý svátek vánoční. Byla jsem sama doma. Kila přibývala, efektivní pomůcka pro hubnutí a posilování byla na dosah, stejně jako vysněná postava!

Balancovala jsem, pokoušela jsem se dostat kuličku do středu. Při závěrečné piruetě jsem šlápla na kraj míče a odletěla jsem na zeď, kde mám návod na mrkvové šátečky. Mrkvička je zdravá a po ní se netloustne!


Ani nevím, jestli jsem upadla nebo ne, zato jsem se šíleně praštila do hlavy. Už jsem viděla, jak tu sama bezmocně vykrvácím. Sáhla jsem si na hlavu, krev žádná. Zato to příšerně bolelo. Koukala jsem jak jojo, i když nevím, jak jojo kouká. Nejspíš má vyvalené oči. Vrátila jsem se ke cvičební pomůcce. Kulička samozřejmě opět vyklouzla. Potvůrka jedna.

Tak jsem rázným úderem vklouzla do Nového roku. Jsem tu. Praštěná, ale živá a zdravá. Pro jistotu se občas představím, abych věděla, že jsem to já; ujistím se, že vím, kde bydlím, abych se náhodou neobjevila v cizím domě, v cizím pokoji, ale je to dobré – vše funguje, jak má.

A bosa je pro mne výzva. 😉

Ať se vám všem v Novém roce daří.

 

Mirijam

 


 

 

Komentáře

 1. U nás se říká "Koukat jako vyražený pojistky."

  OdpovědětSmazat
 2. A také "koukat jako péro z divanu."

  OdpovědětSmazat
 3. Jo-jo, S NR jsou holt problémy.

  OdpovědětSmazat
 4. A já pořád říkám nechtějme být dokonalý. Ani NR není. Do prosince má co vylepšovat. 😀

  OdpovědětSmazat
 5. To není vstup ale doslova vpád! :-)

  OdpovědětSmazat
 6. Ten modrý frajer vypadá lákavě! :) I s bolavou hlavou se dá pěkně vstoupit do nového roku, zase lepší, když je to z takového menšího pádu, než z kocoviny :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebyl to bezbolestný vstup do nového roku - zato nastalo rychlé vystřízlivění! 😉😊

   Smazat
 7. Budu se učit tvou zkušeností :), vyhodnotila jsem tedy, že zůstanu u běhu, tenisu a lyžování, rovněž u alkoholu, :)
  Já si vlastně ani žádná předsevzetí dávat nemohu, neboť u každého 1.1. se u své drahé tety odpoledne zprasím a nevadí mi to, ba naopak se na to těším :)
  Vše nejlepší v roce 2021 !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "unknown" patří mně, zapomněla jsem překliknout na svou adresu "D

   Smazat
  2. Domácí cvičení je náhražka. Mými sporty jsou tenis, cyklistika, plavání. Sklenička po sportu nezabije, ale posílí! Všechno nejlepší v novém roce 2021! 😀

   Smazat
 8. Někdy se praštit do hlavy prý pomáhá, že se v ní rozsvítí :).
  Tak ať jen takové efekty tvá cvičení mají.

  My máme doma rotoped, ale využíván je minimálně, pokusy mám zjištěno, že po "ujetí" asi 500 m spálím přibližně 6 cal, jenže tep mně vyskočí ke 120 za minutu a musím toho nechat, aby mě nekleplo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rotoped je na náš byt neskladný. Ale zajímalo by mne, jak dlouho by mě to bavilo. Chtěla bych se vybičovat k denodennímu cvičení, ale zatím je spíše u přání.

   Smazat
 9. Tak to bylo as moc fajn, dovedu si to představit. Jen doufám, že budeš brzy zase zcela fit včetně mínus přebytečná kila.

  OdpovědětSmazat
 10. Je to fajn. Už jsem ok. Na té spolehlivé, pevné, masážní straně se cvičí dobře. Ale kila jdou dolů jen pomalu ... 😔

  OdpovědětSmazat
 11. Já si za penízky k Vánocům koupila fitness náramek a chodím. Cvičím doma když mám fitness zavřené, ale není to ono. Když počasí dovolí chodím i z práce domů po svých je to cca 7 km. Mám ráda lidi, co se nevymlouvají a snaží se hýbat dle svých možností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také mám chytré hodinky a chodím, v pátek chodím hrát tenis. Mám nastaveno 10 000 kroků, většinou to dám. Doma se nemůžu rozhoupat na nějaké pravidelné cvičení, i když podmínky jsou.

   Smazat
 12. Teda, to vypadá docela lákavě i když.. no nevím. Taky jsem přibrala nějaké to kilo, ale chodím pořád ven se psem, tak že nějakých 7 kiláků venku denně ujdu. Pořád se přemlouvám, že začnu doma cvičit, ale nedokážu se poslechnout.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jsme na tom podobně. Doma se také těžko přesvědčuji, i když pomůcky, literaturu, videa, i čas by se našel k tomu mám.

   Smazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jen tak

Zkouším, zda budu schopna psát i jinde v případě nutnosti. Vypadá to, že budeme muset opustit blog.cz. Technické problémy a co vidím jako zásadní problém, nedostatek komunikace s uživateli. Něco se děje, ale nikdo přesně neví co. Vedení mlží a mlčí jako tajemný hrad v Karpatech. Takže aspoň částečně připravené prostředí. Snad budou moci být změny v průběhu. Čím se zabývám? Ráda přemítám nad radostmi a těžkostmi života, překládám z anglického, německého a italského jazyka. Literatura mne baví od mládí. Píšu, co mi slina na jazyk přinese. Tak hluboce jsem klesla, že se ani poezii nevyhýbám. A ráda glosuji, co se kolem děje. Chtěla bych původní URL adresu s malinkatou změnou, tj.: Ozivote. blogspot.com , ale nevím, jak na to. Prý není k dispozici. Nebo ji musím někde registrovat? Se ukáže. Pokud sem nějaká duše zabloudí, budu ráda.

Der Untersberg

Untersberg nebo Wunderberg leží na jednu malou německou míli od města Salcburk na nepodloženém mechu, kde kdysi stálo hlavní město Helfenburg. Hora je uvnitř úplně vyhloubená a vybavená paláci, kostely, kláštery, zahradami a zlatými a stříbrnými prameny. Malí mužíci si tam schovávají poklady a často o půlnoci putují do Salcburku, aby tam konali bohoslužby. Kromě dalších knížecích a vážených pánů sedí ve Wunderbergu císař Karel se zlatou korunou na hlavě a žezlem v ruce. Byl zakouzlen na velkém Walserfeldu [1] , ale zachoval si zcela své vzezření, jaké měl na tomto světě. Jeho vousy zšedly a byly dlouhé a zcela zakrývaly zlatý pás na hrudi jeho oděvu. O svátcích a zvláštních dnech jsou vousy rozděleny na dvě části, jedna leží napravo, druhá nalevo a jsou omotány vzácnou perleťovou stuhou. Císař má ostrou a hlubokou tvář a projevuje se přátelsky a společensky ke všem podřízeným, kteří s ním chodí sem a tam po krásné louce. Proč se tam zdržuje a co tam dělá, nikdo neví a je to přikryto Bo

ROZLOUČENÍ S BLOGEM

„Tak nám zabili Ferdinanda,“ řekla posluhovačka Švejkovi, který když před léty opustil vojenskou službu, byl definitivně prohlášen vojenskou lékařskou komisí za blba. „Tak nám odstřelili blog,“ ozval se znovu Švejk. „To máme pěkné léto,“ navázala Mirijam na vážný rozhovor. „Stojí to všechno za hovno,“ odvětil posté prý um, který si říkal Stuprum. „To nám to na blogu pěkně vyvedli,“ se slabou nadějí v hlase se ozvala Pade. „Na jakém? Kde? Na blogu.cz? Tam se perou už dlouho každý den s technickými problémy,“ doplnil kulaťoučký Pablo. „To ví celá Praha.“ „Zařízli ho jako kuře, pane hostinský. Odstřelili ho. Co tomu říkáte?“ pokračoval v rozhovoru Pablo a nalil si novou sklenku vína. „Já vím, proč mám raději kocůry,“ pomyslel si smutně. „Já se do takových věcí nepletu, s tím ať mi každý políbí pr…l,“ odpověděl ještě slušně Stuprum, zapaluje si dýmku. „Dneska se do toho míchat, to by mohlo každému člověkovi zlomit vaz. A nějaká blogerská politika, to pro nás nic není,