Přeskočit na hlavní obsah

PERFEKTNÍ ASISTENTKA

Chtěla jsem se podívat na nějaký uvolňující, psychologický film, který by člověka nabádal, jak se posouvat vpřed. Nicméně zrak mi padl na film Perfektní asistentka, který je na pomezí thrilleru a krimi filmu.

Třicátnice Rachel pracuje jako asistentka v reklamní kanceláři pro dobře vyhlížejícího čtyřicátníka Davida, kterému onemocněla žena. Carol, jeho manželka, dostala zápal mozkových blan a skončila v nemocnici.

Rachel vykonává svoji práci perfektně. Je tajně zamilovaná do svého šéfa Davida, a když mu onemocní žena, ucítí svoji šanci přiblížit se k Davidovi a usilovat o to, aby se vzali a měli spolu děti.

Rachel se přiblíží ke svému šéfovi nejen pracovně, ale i v soukromí. Pomáhá mu v domácnosti a sbližuje se i s jeho dcerou Isabelle. David její pomoc vítá.

Rachel se vkrade do nemocnice a zotavující se manželce Carol píchne injekci, která způsobí zástavu srdeční činnosti a okamžitou smrt.

O to více soukromí s Davidem si po smrti jeho ženy užívá.

David má odjet ke sjednání obchodu do New Yorku. Judith, která má jet s ním, Rachel připraví expresso. Po jeho vypití se udělá Judith zle a musí služební cestu odříci. Podobně dopadne i rumunská chůva, která dostává od Rachel falešný telefonát, že se má dostavit pro své vízum. Nakonec na služební cestu odjíždí Rachel, David a jeho dcera Isabelle.

Na služební cestě v New Yorku se Rachel vnucuje Davidovi do přízně. Ten ji rázně odmítne s tím, že jeho city pořád patří jeho zemřelé ženě Carol. Shrzená Rachel nedokáže situaci přijmout. Pořád naléhá na Davida. Ten se nakonec rozhodne, že s Rachel rozváže pracovní poměr. Rachel, posedlá láskou k Davidovi, si to vysvětluje tak, že pracovní a osobní závazky nejdou dohromady a to že je ten důvod, proč se s ní v práci rozloučil.

Když konečně Rachel dojde, že ji David nemiluje, změní se její vášeň a láska v nenávist. Je ochotna Davida i zabít. Její úmysl se naštěstí nezdaří.

Především je třeba si uvědomit, že je to jen film. Ale na druhou stranu, co by člověk pro lásku neudělal? Kolik existuje rozchodů a většina z nich, pokud člověk miluje, je bolestivých. Ve zprávách bývají často vidět tragické rodinné události.

Film mě kupředu neposunul, zato mi ukázal mnoho vlastností osobnosti, které stojí za zamyšlení.

Pokud byste si našli čas a chtěli film shlédnout, zde je odkaz:

https://www.youtube.com/watch?v=m69TfWehMTg 

     

        

Komentáře

 1. Kdepak, nejjistější je dělat si v práci asistentku sám :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A jak někdy může být zrádné delegování pravoocí. 😉

   Vymazat
 2. Vždy si dávej pozor na toho, kdo ti vaří kafe.
  Vávra ví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Může ti kafe nejen uvařit, ale může ti i pěkně zavařit. 😉

   Vymazat
 3. Odpovědi
  1. Když ale tahle vypadá tak obětavě.

   Vymazat
  2. Nejlépe když je asistentka starší než manžel, a jediné čím je posedlá, je práce.

   Vymazat
  3. Jsem starší než přítel a posedlá jenom prací nejsem. 😉😁

   Vymazat
 4. A ty jsi přítelkyně, to je v pořádku :) mám mladšího manžela, já mluvím o asistentkách v práci, jejichž náplní má být práce :)
  Moje matka to ještě vybrousila tak, že, tehdy to byly sekretářky, si ji naklonila do té míry, že k ní paní získala až mateřský vztah, a de fakco otce hlídala :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sekretářky jsou se šéfem (manželem, partnerem) většinu pracovního dne a mnohdy ho provází na pracovních cestách. Někdo se o něho musí starat. 😀 Takovou sekretářku vidí jenom pořád hezky upravenou, bez starostí o děti, domácnost ... Kdo by odolal. 😁 Muži jsou slaboši. 😉

   Vymazat
 5. Tak potom už jen sekretářka, která má zájem o práci, ale ne o muže😉

  OdpovědětVymazat
 6. Vyhlásím výběrové řízení. 😀

  OdpovědětVymazat
 7. Láska má být maličko na hraně! :)

  OdpovědětVymazat
 8. Maličko na hraně ano, ale ne na krev. 😀

  OdpovědětVymazat
 9. O filmu jsem vůbec neslyšela, úplně mi unikl! Je fakt, že láska umí zamotat hlavu a kolikrát člověka převáží na tu špatnou stranu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro lásku uděláš cokoliv, hlavně ve stavu zamilovanosti, ale připravit člověka o život ...

   Vymazat
 10. To je smutné a kruté, nemám tohle lidi ráda. Taky si říkám, že to je jen film, ale stejně mě to hlodá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když to vyústí až v tohle, tak je to opravdu kruté a smutné. A pak zjistí, že všechno pro nic, protože on o ní nikdy jako o lásce svého života neuvažoval.

   Vymazat
 11. Film jsem neviděla, ale děj mě velmi zaujal. Téma psychopatek, které se ostatním snaží udělat ze života peklo mě ve filmové podobě moc baví, ale v reálném životě bych je počkat nechtěla :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu. Ve filmu je to vzrušující, v reálném životě hrůza a člověk by nechtěl nic takového zažít. 😀

   Vymazat
 12. Fredy Kruger

  Šustění ! ... cestičkou... kdopak jde ???
  Mladík jde s dívenkou na rande !

  ...... u cesty lesní, jest křovina velká !

  " Buď moje perfektní asistentka !!"

  Rozrušena je Mourkowa Zdeňka ,
  až potem zvlhla jí podprsenka !
  řka : " Asistentka já ?"

  " Ano ! ty !!"

  Mikeš si popouští kalhoty !!!

  " Nebudu dělati drahoty !!" šeptá si dívenka :
  " Vždyť ho mám ráda !!"

  ... náhle však ucítí... odéra ! smrada !

  " Lásko ! máš v kabelce kus ,,BLESKU ,, ??
  podej ho ! nebo tě proplesknu !"

  " Nečtu BLESK !"... dívenka praví

  " Tak vyrvi kus drnu !!"

  " Co ???"

  " Trávy !!"

  .... Dívenka vidí, že mládenec sera !!
  Nikdy už nebude, jak třeba ... včera !!
  ... naprázdno polkla, a vykřikla poté :
  " Vytři si prstem ! ty idiote !
  Jaký to prasák, se ze tebe klubá !!"

  V tu ránu bylo po zásnubách !!
  ... když Mikesche zadnice naposled prdla,

  Není už dívky ! Je pryč !
  ... z místa zdrhla !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsem se dlouho takhle od srdce nezasmála. Vtipné verše. Ostatně jako vždy. 😀😁

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

ROZHLEDNA CHOCHOLÍK

  Tuhle v neděli jsme se rozhodli, že se projdeme přírodou. Zvolili jsme si kopec Chocholík v blízkosti Drnovic s rozhlednou. Podle předpovědi mělo být hezké počasí. Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 366,5 m. n. m. Měří 26 metrů a má 144 schodů. Je vyrobena z oceli. Stojí na místě původní dřevěné stavby z dřevěných kulánů, která vzala za své. V roce 2010 na nejvyšším místě kopce Chocholík byla započata výstavba současné trojúhelníkové věže, ze které je možno pozorovat jak nejbližší okolí, tak i vrcholky Beskyd. Kopec Chocholík je okrajovou součástí Drahanské vrchoviny, jejíž panoramata jsou pozorovatelná všemi světovými stranami. Při pohledu na jihozápad lze spatřit Pálavu, na jihu Ždánický les a jihovýchodně Chřiby. Dominantní pohled však poskytuje východ, kde jsou Hostýnské vrchy. Při dobrých podmínkách je možno vidět pouhým okem i baziliku na Svatém Hostýnu. Někdy se na severovýchodě objeví pohoří Beskyd. Místní tvrdí, že z kopce Chocholík lze prý spatřit i vrcholky rakouských

POVELIKONOČNÍ

Tak už se mně nějak nechce sledovat každý večer v 19,00 hodin sedmilháře, jak říkám Televizním novinám kdekoliv, nejen na ČT 1. Hlásím: „Po velikonocích bude klid. Nic zvláštního se dít nebude.“ Zapnu zprávy a aby člověk neměl dojem, že se nic neděje, hlasatelé oznamují odchod ministra zdravotnictví. Na mysli mi vytane přísloví: Dva se perou, třetí se směje. V upravené podobě: Dva se smějí (premiér a prezident) a třetí se má dobře (Covid). Jen hostitelé neví, zda se mají smát nebo plakat. Hlavně ZDRAVÍ!!!  

VÝSTAVA ALFONS MUCHA

Nedávno jsem navštívila výstavu v mém rodném městě v Ivančicích, kde se narodil 24. července 1860 i malíř světového jména Alfons Mucha. Žil v období secese, a to ovlivnilo i jeho tvorbu. Jeho práce zobrazují především ženskou krásu. Jeho otec Ondřej byl vyučený krejčí, pocházel z vinařské rodiny a v pozdějším věku působil jako soudní úředník v zadním traktu budovy v Ivančicích. V bývalé budově soudu se nyní konají výstavy významných osobností města Ivančic. Nejznámější jsou Alfons Mucha a český herec Vladimír Menšík. Ondřej poslal syna Alfonse na Slovanské gymnázium do Brna. Pražská akademie mu byla zprvu odmítnuta z důvodu nedokončené střední školy. Školu nedokončil ne v důsledku svého zdravotního stavu, jak prohlašoval, ale pro velký počet neomluvených hodin. Dobré známky měl Mucha z kreslení a ze zpěvu. Přesto Muchovy tvorby si všimnul profesor Lhota. Po školním neúspěchu působil Alfons Mucha jako písař u soudu v Ivančicích. Jedna z jeho prvotin bylo zhotovení divadelní dekorace pro