Přeskočit na hlavní obsah

ROZHLEDNA CHOCHOLÍK

 Tuhle v neděli jsme se rozhodli, že se projdeme přírodou. Zvolili jsme si kopec Chocholík v blízkosti Drnovic s rozhlednou. Podle předpovědi mělo být hezké počasí.

Rozhledna se nachází v nadmořské výšce 366,5 m. n. m. Měří 26 metrů a má 144 schodů. Je vyrobena z oceli. Stojí na místě původní dřevěné stavby z dřevěných kulánů, která vzala za své. V roce 2010 na nejvyšším místě kopce Chocholík byla započata výstavba současné trojúhelníkové věže, ze které je možno pozorovat jak nejbližší okolí, tak i vrcholky Beskyd.

Kopec Chocholík je okrajovou součástí Drahanské vrchoviny, jejíž panoramata jsou pozorovatelná všemi světovými stranami. Při pohledu na jihozápad lze spatřit Pálavu, na jihu Ždánický les a jihovýchodně Chřiby. Dominantní pohled však poskytuje východ, kde jsou Hostýnské vrchy. Při dobrých podmínkách je možno vidět pouhým okem i baziliku na Svatém Hostýnu. Někdy se na severovýchodě objeví pohoří Beskyd. Místní tvrdí, že z kopce Chocholík lze prý spatřit i vrcholky rakouských Alp.

Přikládám několik snímků.A pak se nám „zabubákovalo“ a měli jsme co dělat, aby nás nestihla bouře a déšť zrovna na ocelové rozhledně.Komentáře

 1. Pěkný koutek naší domoviny.
  Hezké fotky.

  OdpovědětVymazat
 2. Odpovědi
  1. Bylo tam hezky, akorát jsme nepředpokládali, že se přižene bouřka a déšť. Nechtěla jsem být jak Jánošík se sekerou nad hlavou na rozhledně. Sestup byl rychlý. 😀

   Vymazat
 3. Moc pěkný rozhled do přívětivé krajiny.

  OdpovědětVymazat
 4. To je opravdu krásný výhled z rozhledny, máš kolem sebe pěkný kus přírody ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eifellovka to sice není, ale výhledy všemi směry jsou nádherné.

   Vymazat
 5. To byl hezký výlet. Já mám pocit, že z Prahy to mám všude daleko...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je nějakých 40 km od místa mého bydliště... a když mne Honza hodil do auta ... 😀

   Vymazat
 6. Rozhledny jsou vděčným cílem cest a přibývají jak houby po dešti, jen mě vždy pobaví, že na mnohých místech píší, že při dobrých podmínkách jsou vidět i Alpy.
  Ale viditelnosti baziliky na Hostýně věřím, ta je dobře vidět z větší dálky i ze silnice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že ta viditelnost je vždy přitažena za vlasy. Nicméně výhledy z rozhledny, pokud je dobrá viditelnost, vždy uchvátí.

   Vymazat
 7. Pěkný pohled..Akdyz si vezmu, že Drnovice kdysi hrály ligu..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to mají něco přes 2000 obyvatel. Mám dojem, že kdysi v Drnovicích za trest dělal Ludvík Svoboda účetního.

   Vymazat
 8. Tolik schodů bych nevyšel ani omylem!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že ty i pozpátku a ještě by ses koukal na pěkné slečny. 😁😁

   Vymazat
 9. Tose máš, že ti to ještě šlape. Taky jsem ráda chodila do přírody, dokud to šlo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyšlapat není problém, ale nemám ráda železné schody, kdy je vidět skrz ně dolů. Ten pohled dolů mi nedělá dobře.

   Vymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

Der Untersberg

Untersberg nebo Wunderberg leží na jednu malou německou míli od města Salcburk na nepodloženém mechu, kde kdysi stálo hlavní město Helfenburg. Hora je uvnitř úplně vyhloubená a vybavená paláci, kostely, kláštery, zahradami a zlatými a stříbrnými prameny. Malí mužíci si tam schovávají poklady a často o půlnoci putují do Salcburku, aby tam konali bohoslužby. Kromě dalších knížecích a vážených pánů sedí ve Wunderbergu císař Karel se zlatou korunou na hlavě a žezlem v ruce. Byl zakouzlen na velkém Walserfeldu [1] , ale zachoval si zcela své vzezření, jaké měl na tomto světě. Jeho vousy zšedly a byly dlouhé a zcela zakrývaly zlatý pás na hrudi jeho oděvu. O svátcích a zvláštních dnech jsou vousy rozděleny na dvě části, jedna leží napravo, druhá nalevo a jsou omotány vzácnou perleťovou stuhou. Císař má ostrou a hlubokou tvář a projevuje se přátelsky a společensky ke všem podřízeným, kteří s ním chodí sem a tam po krásné louce. Proč se tam zdržuje a co tam dělá, nikdo neví a je to přikryto Bo

POVELIKONOČNÍ

Tak už se mně nějak nechce sledovat každý večer v 19,00 hodin sedmilháře, jak říkám Televizním novinám kdekoliv, nejen na ČT 1. Hlásím: „Po velikonocích bude klid. Nic zvláštního se dít nebude.“ Zapnu zprávy a aby člověk neměl dojem, že se nic neděje, hlasatelé oznamují odchod ministra zdravotnictví. Na mysli mi vytane přísloví: Dva se perou, třetí se směje. V upravené podobě: Dva se smějí (premiér a prezident) a třetí se má dobře (Covid). Jen hostitelé neví, zda se mají smát nebo plakat. Hlavně ZDRAVÍ!!!  

SVATBA NA CHATĚ BABÍ LOM

V polovině srpna letošního roku jsme byli pozváni na svatbu známých. Svatbu měli v americkém stylu, de facto pod širým nebem. Konala se na chatě Babí lom v adamovských lesích. Původně měla být v lese, ale vzhledem k předpovědi nepříznivého počasí byl připraven nazdobený altánek, kde si novomanželé řekli své ano. Svatbu měli tak nějak pozpátku. V náručí drželi jejich jednoletou dceru. Svatba byla stylová, včetně pozvánky, vějíře a plastového poháru na pití, kde bylo natištěno motto jejich svatby: „Tak my se tedy beereme. Nikča a Tom. Chata s altánkem v podvečer při tancích a hrách Jeden ze dvou nešťastníků, který to nepřežil. Maso bylo skvělé, stejně jako i dort, svatební cukroví a ostatní pohoštění. Ale co mne zaujalo, byla chatka v korunách stromů. Tree house na Babím lomě, jak se chatka oficiálně nazývá, je první svého druhu na Moravě. Nabízí netradiční zážitek, během kterého lze jedinečným způsobem vnímat všemi smysly okolní přírodu, energii stromu, zaposlouchat se do z