Přeskočit na hlavní obsah

IMANUELITÉ


Jan Dvorský, známý jako mesiáš Parsifal Imanuel, vůdce sekty imanuelitů

Po roce 1989 si Jan Dvorský uvědomil, že je reinkarnovaný mesiáš Parsifal Imanuel. V roce 1993 vydal knihu Syn člověka, podle které je každý člověk muž ženou a žena mužem. Založil hned několik komunit, jejichž členové přerušili styky s rodinami a děti neposílali do škol. Strádali, pracovali, postupně byli ve zbědovaném stavu vylučováni, snažili se zemřít hladem, protože v případě sebevraždy by se nedostali do Tisícileté říše. Často končili na psychiatrii.

Jan Dvorský, známý jako mesiáš Parsifal Imanuel, vůdce sekty imanuelitů, se musel léta skrývat i před policií, neboť na něj soud vydal zatykač. Dvorský a několik jeho členů bylo odsouzeno za ohrožení mravní výchovy dětí.

V roce 1993 Parsifal Imanuel v jednom rozhovoru říkal: "Víte, sekty jsou fakt nebezpečné. A měli byste s tím něco dělat. Ale my přece nejsme žádná sekta!"

V tomtéž roce se imanuelité dostali do nebezpečné situace. Lidé, které mesiáš Parsifal Imanuel, vlastním jménem Jan Dvorský, zavrhl, byli natolik přesvědčeni o své neschopnosti vstoupit do blažené Tisícileté říše ve svém těle, že se pokoušeli zemřít hladem. Umírali v lese a jedna manželská dvojice si dokonce vykopala vlastní hrob v přesvědčení, že rychle zemřou, převtělí se do nového těla a dosáhnou Tisícileté říše.

Mesiáš Parsifal Imanuel alias Jan Dvorský je v podvědomí lidí spojený s herečkou Milenou Dvorskou, jejíž dceru Lucii si vzal za manželku. Měli 8 dětí. Milena Dvorská se s dcerou a jednou z vnuček viděla snad jen jednou a členství v sektě její dcery Lucie a manželství dcery s Janem Dvorským jí podlomilo zdraví.

Stoupenců bylo v dobách největší slávy u nás kolem 40, podle religionisty Zdeňka Vojtíška, který se zabývá studiem sekt, kultů a nových náboženských hnutí.

Článek byl sepsán za účelem doplnění, spíše ukázání fotografie Parsifala Imanuela (z archivu MAFRA, ČTK, Profimedia.cz), jak jsem slíbila v komentáři k článku Jana Turoně (janturon.blog.cz) nazvaném Imanuel Parsival.

Zdroje:
Lukáš Kašpar, Zdeněk Vojtíšek: TÉMA 13/2019
Wikipedia: Imanuelité
Úprava a zpracování: Mirijam

Komentáře

  1. [1]: Já děkuji za komentář. Myslím, že většinu z toho víš a máš v komentářích. Já jen že jsem v souvislosti s tvým článkem náhodou zrovna objevila jeho fotky v časopise TÉMA.

    OdpovědětVymazat
  2. No, stejně si myslím, že to není normální.

    OdpovědětVymazat
  3. [3]: Takovéto sekty a ještě když hazardují s lidskými životy jsou úděsné. Stejně jako jakýkoliv jiní fanatici.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

SILVESTROVSKÁ PROCHÁZKA ROKU 2023

K poslední dlouhé noci jsme vykonali krátkou 1,5 hodinovou túru přes Kraví horu a Wilsonův les.   Vyhlídka na Brno z bývalé sjezdovky v Žabovřeskách. Počasí bylo teplé, kolem 5 o C. Slunce se ale schovalo. Oblíbené graffiti   Studánka ve Wilsonově lese   Všem a nejen těm, co zavítáte na můj blog, přeji krásný Nový rok 2024 a všechno dobré. Velice si vážím vaší věrnosti a doufám, že se zde budeme setkávat i nadále. V srdci chovám naději, že naše zemička bude vzkvétat. Vždyť je zde tolik dobrých a schopných lidiček.  Převzato z Pinterestu V Novém roce 2024 vítá Mirijam  

PŘEKVAPENÍ K NAROZENINÁM

Dcera se narodila krátce před novým rokem, ale za to vlastně může švagrová. Přišla k nám na návštěvu a říkala, že pokud už mám porodní indicie čtrnáct dní, neměla bych váhat a zajít za svou gynekoložkou, neboť se miminko pravděpodobně chystá na boží svět. Sice takhle už se chystalo dva týdny, nicméně dala jsem se přesvědčit a nechala nedovařený oběd nudle na sladko s tvarohem a vypravili jsme se s manželem za mojí doktorkou. Lékařka provedla testy a hned mne odeslala do porodnice. Chtěla jsem rodit v rodném městě, tak nás čekala ještě 30 minutová jízda. Naložili jsme syna a vydali se na cestu. Bylo nasněženo, námraza a první větší kopec nebyl schopen manžel vyjet. „Uklidni se, neblázni, žádné bolesti nemám, nespěchej,“ konejšila jsem ho. Dorazili jsme do města, ale moje máma, která měla pohlídat syna po tu dobu, než mne manžel doprovodí do porodnice, nebyla doma. „Je u kadeřnice,“ sdělila nám sousedka. Našli jsme ji pod sušákem. „Nemohu hlídat, musím si nechat upravit vlasy.“ „Neblbn

VÝSTAVA ALFONS MUCHA

Nedávno jsem navštívila výstavu v mém rodném městě v Ivančicích, kde se narodil 24. července 1860 i malíř světového jména Alfons Mucha. Žil v období secese, a to ovlivnilo i jeho tvorbu. Jeho práce zobrazují především ženskou krásu. Jeho otec Ondřej byl vyučený krejčí, pocházel z vinařské rodiny a v pozdějším věku působil jako soudní úředník v zadním traktu budovy v Ivančicích. V bývalé budově soudu se nyní konají výstavy významných osobností města Ivančic. Nejznámější jsou Alfons Mucha a český herec Vladimír Menšík. Ondřej poslal syna Alfonse na Slovanské gymnázium do Brna. Pražská akademie mu byla zprvu odmítnuta z důvodu nedokončené střední školy. Školu nedokončil ne v důsledku svého zdravotního stavu, jak prohlašoval, ale pro velký počet neomluvených hodin. Dobré známky měl Mucha z kreslení a ze zpěvu. Přesto Muchovy tvorby si všimnul profesor Lhota. Po školním neúspěchu působil Alfons Mucha jako písař u soudu v Ivančicích. Jedna z jeho prvotin bylo zhotovení divadelní dekorace pro