Přeskočit na hlavní obsah

SBOHEM ANGLIE

V minulém článku jsem psala o úpadku islámské víry v Číně. Zvažovala jsem, jestli tento příspěvek, který je právě úplně z jiného soudku, mám zveřejnit. Nejsem žádný radikalista ani extrémista.

Minulý článek nazvaný Úpadek víry nám chce vnutit představu, jak je Čína netolerantní vůči jinému náboženství, v tomto případě islámu. Čína se hájí tím, že represivní kroky musí činit, aby potřela násilí a jiné nešvary v souvislosti s prosazováním islámu. Svoje kroky tají před veřejností. Jedním z těchto činů je bourání mešit a nařízení vlády, že každý islámský muž má být hladce oholen. Do oblastí, kde jsou prováděna tato politická opatření, je zakázán vstup.

V mešitě Id Kah se scházely davy lidí, staří i mladí. Reportér John Sudworth, který se tam vrátil po 5 letech, viděl na vlastní oči demoliční práce v oblasti mešity, přilehlá budova, která umožňovala vstup, byla svržena, vesnice se vyprázdnila, k modlitbám se sešlo jen několik mužů.

Čína muslimům nabídla práci jinde. Muslimové jsou zaměstnáni, jezdí za obchodem, vydělávají peníze. Aby zapadli do společnosti, nechali se i dobrovolně oholit. Na modlení během dne nemají čas. V mešitě se již nesrocují tisíce davů.

Ortodoxní muslimové si v Číně stýskají po starých, dávných, dobrých časech, kdy mešity byly do posledního místečka zaplněné a lidé se modlili 24 hodin denně.

Dnešní článek naopak ukazuje na začlenění muslimů do společnosti v Anglii. Evropská tolerantní politika vůči "vypočítavým" imigrantům, v mnoha případech se sklony k terorismu, nezná hranic. Tento příspěvek pro změnu ukazuje na sociální a ekonomické problémy, spojené s přistěhovalci.

Muslimský a evropský svět uznává úplně jiné hodnoty. Evropa je založena spíše na křesťanství, lásce k bližnímu, toleranci, demokracii, zatímco muslimové vyznávající islám vyjadřují už jenom svým náboženstvím odpor vůči všem "bezvěrcům" a hrozí likvidací. Za bezvěrce jsou pokládáni všichni, kdo neuznávají islám. Evropa má právo, ústavu, zákony, zatímco muslimové nemají právo, ale Alláha, šariu a džihád - svatou válku.

V arabských zemích jsou omezována práva žen, není výjimkou, že žena je provdána za vyvoleného v 9 letech. V některých arabských zemích existuje mnohoženství. Ženám je předepisováno, co si mají oblékat. Musí se zahalovat. Islámské právo je k nim kruté. U nás ženy usilují o rovnoprávnost ve všech oblastech a mají rovnocenné postavení s muži. Vdávat se mohou v 18 letech, tedy jako plnoleté, kdy je předpoklad, že jsou z větší části dozrálé fyzicky i psychicky. Muslimský svět je svět boje a násilí, zatímco Evropa by spíše chtěla žít v klidu a míru.

Abych poukázala na rozdílné přístupy vůči islámu, rozhodla jsem se můj článek přece jenom publikovat. Nechávám na samotném čtenáři, aby si vytvořil svůj vlastní úsudek.

Od kamarádky, jsem dostala e-mailem tuto zprávu, o kterou se s vámi dělím:

SBOHEM ANGLIE, jak pasivní Angličané podlehli muslimům.

Předkládám vám seznam muslimských úspěchů v této zemi - v Anglii.
Tohle všechno se událo během několika roků od otevření hranic:

Starostové:
LONDÝNA muslim
BIRMINGHAMU muslim
LEEDSU muslim
BLACKBURNU muslim
SHEFFIELDU muslim
OXFORDU muslim
LUTONU muslim
OLDHAMU muslim
ROCHDALE muslim

Následující statistika ukazuje co "dokázaly"4 milióny muslimů v Anglii, v zemi s 66 milióny obyvatel:
Anglie má 3000 muslimských mešit,
přes 130 islámských soudů Sharia,
přes 50 islámských "Sharia Councils",
mnoho míst a předměstí, kam mohou pouze Muslimové,
78 % muslimských žen nepracuje, pobírají sociální dávky a bydlení mají zdarma,
63 % muslimských mužů nepracuje,
muslimské rodiny mající 6 - 8 dětí budou žít a bydlet zdarma.
Nový ministr vnitra V.B. - muslim Sajid Javid

Anglický přítel, který mi přeposlal tento e-mail, to takto komentoval: "Velice, velice smutné, duch Anglie se nemůže bránit ani povstat, neboť je mrtev!"

Je to katastrofa pro celou Evropu! Pošlete to prosím dál, ať to svět vidí!!!

Tento článek nemá podněcovat k rasové nenávisti. Oba články Úpadek víry i Sbohem Anglie mají vystihovat skutečnost. A marně si budeme nalhávat, že imigranti dnes v Evropě problémem nejsou.

Těším se na vaše komentáře. Třeba to vidíte úplně jinak.

Komentáře

  1. Nemám nic proti muslímmskému pohled na svět, který do značné míry charakterizuje odraz někdejších středověkých podmínek vzniku tohoto náboženství. Ostatně i v křetanství do jisté míry, jak se změnily životní podmínky (v podstatě již dlouho k lepšímu i pro chudé), alespoň v bohatých společenstvech, pro středvěk (včetně ten ve vztahu k ženám) není místo. Proto, myslím, v značně se měnící a bohatší Číně jsou jiné podmínky (i pro muslímy) než v tradičních muslímských zemích.
    V Evropě je pokrok v životních podmínkách i vzdělanosti doprovázen poklesem (ne ztrátou) vlivu církví. To, mylím, začíná probíhat i v Číně a dalších rozvíjejících se zemích.

    OdpovědětVymazat
  2. [1]: Děkuji za zajímavý názor, se kterým se ve velké míře mohu ztotožnit.

    OdpovědětVymazat
  3. pribehynaivniblondyny28. června 2019 v 13:55

    Za mě islám ne!! A už vůbec ne se někomu přizpůsobovat! Copak, když si založím své blonde náboženství, kde budou patřit všechny odbarvený blondýny, tak budu popravovat brunetky? Je to samozřejmě nadsazený příklad, ale tam je špatně vše... Já jsem sama sobě "bohem" a žádné náboženství mě nepřiměje si myslet něco jiného!!!

    OdpovědětVymazat
  4. [3]: Konečně rozumný názor. Na těchto dvou článcích jsem chtěla porovnat tolerantní Anglii - a kam to dopracovala a netolerantní Čínu, která má ale islám pod kontrolou. Že bychom si z ní měli vzít v tomhle ohledu příklad?
    Islám sem k nám nepatří!!!
    Ale já jsem odbarvená měděná červená, tak kam se zaškatulkuju Budu si muset vystačit. Sice je nás míň, ale o to jsme exkluzivnější.

    OdpovědětVymazat
  5. pribehynaivniblondyny30. června 2019 v 2:12

    [4]: Jsi sama sebou! To je to nejkrásnější náboženství! 💋

    OdpovědětVymazat
  6. Islám zničil arabskou vzdělanost.
    "Credo ergo sum" kontra "Cogito ergo sum" toť ten problém.

    OdpovědětVymazat
  7. [7]: Descartes - Francouz - Jeho prohlášení Cogito ergo sum je nutně pravdivé. V době válek a nejistoty nezpochybnitelná pravda, ač sám skeptik.
    Tvoje citace by lépe zněla: Cogito ergo sum, sed credo ergo ero.
    Ale máš úplnou pravdu!!!
    Teď čtu Chalíla Džibrána - zajímavé filozofické a náboženské úvahy.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

SILVESTROVSKÁ PROCHÁZKA ROKU 2023

K poslední dlouhé noci jsme vykonali krátkou 1,5 hodinovou túru přes Kraví horu a Wilsonův les.   Vyhlídka na Brno z bývalé sjezdovky v Žabovřeskách. Počasí bylo teplé, kolem 5 o C. Slunce se ale schovalo. Oblíbené graffiti   Studánka ve Wilsonově lese   Všem a nejen těm, co zavítáte na můj blog, přeji krásný Nový rok 2024 a všechno dobré. Velice si vážím vaší věrnosti a doufám, že se zde budeme setkávat i nadále. V srdci chovám naději, že naše zemička bude vzkvétat. Vždyť je zde tolik dobrých a schopných lidiček.  Převzato z Pinterestu V Novém roce 2024 vítá Mirijam  

PŘEKVAPENÍ K NAROZENINÁM

Dcera se narodila krátce před novým rokem, ale za to vlastně může švagrová. Přišla k nám na návštěvu a říkala, že pokud už mám porodní indicie čtrnáct dní, neměla bych váhat a zajít za svou gynekoložkou, neboť se miminko pravděpodobně chystá na boží svět. Sice takhle už se chystalo dva týdny, nicméně dala jsem se přesvědčit a nechala nedovařený oběd nudle na sladko s tvarohem a vypravili jsme se s manželem za mojí doktorkou. Lékařka provedla testy a hned mne odeslala do porodnice. Chtěla jsem rodit v rodném městě, tak nás čekala ještě 30 minutová jízda. Naložili jsme syna a vydali se na cestu. Bylo nasněženo, námraza a první větší kopec nebyl schopen manžel vyjet. „Uklidni se, neblázni, žádné bolesti nemám, nespěchej,“ konejšila jsem ho. Dorazili jsme do města, ale moje máma, která měla pohlídat syna po tu dobu, než mne manžel doprovodí do porodnice, nebyla doma. „Je u kadeřnice,“ sdělila nám sousedka. Našli jsme ji pod sušákem. „Nemohu hlídat, musím si nechat upravit vlasy.“ „Neblbn

OČNÍ ZÁŠKUBY

Když se oko zblázní Přichází to docela náhle a trvá většinou několik minut: oční škubnutí. Ačkoliv je to jen nepatrný pohyb, může dost znervóznit. Uvádíme přehled příčin a příznaků - a vysvětlíme, jak se záškubům oka vyhnout. Foto: Susann Städter/photocase.de Náhle se víčko začne chvět. Co za tím vězí a co se s tím dá dělat? Že se naše oči na pár sekund zdánlivě jakoby samy od sebe nakrátko zavřou a zase otevřou, víme. Zavření a otevření oka, mrkání, zajišťuje stabilní slzný film a my jsme na to tak zvyklí, že ho někdy vědomě nevnímáme. Oční víčko však někdy rychle a nekontrolovatelně kmitá a škubá, což může vést k nejistotě. Záškuby očí: Varovný signál těla Napřed dobrou zprávu: I když výsledky vyhledávání na Googlu naznačují něco jiného - u většiny lidí za záškuby nejsou žádné nádory nebo nevyléčitelná nervová onemocnění, ale neškodné příčiny. Otravné škubání je však signálem našeho těla, že je něco špatně. A naslouchat vlastnímu tělu se vždy vyplatí. Příčin, proč oko má záškuby, je