Přeskočit na hlavní obsah

SBOHEM ANGLIE

V minulém článku jsem psala o úpadku islámské víry v Číně. Zvažovala jsem, jestli tento příspěvek, který je právě úplně z jiného soudku, mám zveřejnit. Nejsem žádný radikalista ani extrémista.

Minulý článek nazvaný Úpadek víry nám chce vnutit představu, jak je Čína netolerantní vůči jinému náboženství, v tomto případě islámu. Čína se hájí tím, že represivní kroky musí činit, aby potřela násilí a jiné nešvary v souvislosti s prosazováním islámu. Svoje kroky tají před veřejností. Jedním z těchto činů je bourání mešit a nařízení vlády, že každý islámský muž má být hladce oholen. Do oblastí, kde jsou prováděna tato politická opatření, je zakázán vstup.

V mešitě Id Kah se scházely davy lidí, staří i mladí. Reportér John Sudworth, který se tam vrátil po 5 letech, viděl na vlastní oči demoliční práce v oblasti mešity, přilehlá budova, která umožňovala vstup, byla svržena, vesnice se vyprázdnila, k modlitbám se sešlo jen několik mužů.

Čína muslimům nabídla práci jinde. Muslimové jsou zaměstnáni, jezdí za obchodem, vydělávají peníze. Aby zapadli do společnosti, nechali se i dobrovolně oholit. Na modlení během dne nemají čas. V mešitě se již nesrocují tisíce davů.

Ortodoxní muslimové si v Číně stýskají po starých, dávných, dobrých časech, kdy mešity byly do posledního místečka zaplněné a lidé se modlili 24 hodin denně.

Dnešní článek naopak ukazuje na začlenění muslimů do společnosti v Anglii. Evropská tolerantní politika vůči "vypočítavým" imigrantům, v mnoha případech se sklony k terorismu, nezná hranic. Tento příspěvek pro změnu ukazuje na sociální a ekonomické problémy, spojené s přistěhovalci.

Muslimský a evropský svět uznává úplně jiné hodnoty. Evropa je založena spíše na křesťanství, lásce k bližnímu, toleranci, demokracii, zatímco muslimové vyznávající islám vyjadřují už jenom svým náboženstvím odpor vůči všem "bezvěrcům" a hrozí likvidací. Za bezvěrce jsou pokládáni všichni, kdo neuznávají islám. Evropa má právo, ústavu, zákony, zatímco muslimové nemají právo, ale Alláha, šariu a džihád - svatou válku.

V arabských zemích jsou omezována práva žen, není výjimkou, že žena je provdána za vyvoleného v 9 letech. V některých arabských zemích existuje mnohoženství. Ženám je předepisováno, co si mají oblékat. Musí se zahalovat. Islámské právo je k nim kruté. U nás ženy usilují o rovnoprávnost ve všech oblastech a mají rovnocenné postavení s muži. Vdávat se mohou v 18 letech, tedy jako plnoleté, kdy je předpoklad, že jsou z větší části dozrálé fyzicky i psychicky. Muslimský svět je svět boje a násilí, zatímco Evropa by spíše chtěla žít v klidu a míru.

Abych poukázala na rozdílné přístupy vůči islámu, rozhodla jsem se můj článek přece jenom publikovat. Nechávám na samotném čtenáři, aby si vytvořil svůj vlastní úsudek.

Od kamarádky, jsem dostala e-mailem tuto zprávu, o kterou se s vámi dělím:

SBOHEM ANGLIE, jak pasivní Angličané podlehli muslimům.

Předkládám vám seznam muslimských úspěchů v této zemi - v Anglii.
Tohle všechno se událo během několika roků od otevření hranic:

Starostové:
LONDÝNA muslim
BIRMINGHAMU muslim
LEEDSU muslim
BLACKBURNU muslim
SHEFFIELDU muslim
OXFORDU muslim
LUTONU muslim
OLDHAMU muslim
ROCHDALE muslim

Následující statistika ukazuje co "dokázaly"4 milióny muslimů v Anglii, v zemi s 66 milióny obyvatel:
Anglie má 3000 muslimských mešit,
přes 130 islámských soudů Sharia,
přes 50 islámských "Sharia Councils",
mnoho míst a předměstí, kam mohou pouze Muslimové,
78 % muslimských žen nepracuje, pobírají sociální dávky a bydlení mají zdarma,
63 % muslimských mužů nepracuje,
muslimské rodiny mající 6 - 8 dětí budou žít a bydlet zdarma.
Nový ministr vnitra V.B. - muslim Sajid Javid

Anglický přítel, který mi přeposlal tento e-mail, to takto komentoval: "Velice, velice smutné, duch Anglie se nemůže bránit ani povstat, neboť je mrtev!"

Je to katastrofa pro celou Evropu! Pošlete to prosím dál, ať to svět vidí!!!

Tento článek nemá podněcovat k rasové nenávisti. Oba články Úpadek víry i Sbohem Anglie mají vystihovat skutečnost. A marně si budeme nalhávat, že imigranti dnes v Evropě problémem nejsou.

Těším se na vaše komentáře. Třeba to vidíte úplně jinak.

Komentáře

  1. Nemám nic proti muslímmskému pohled na svět, který do značné míry charakterizuje odraz někdejších středověkých podmínek vzniku tohoto náboženství. Ostatně i v křetanství do jisté míry, jak se změnily životní podmínky (v podstatě již dlouho k lepšímu i pro chudé), alespoň v bohatých společenstvech, pro středvěk (včetně ten ve vztahu k ženám) není místo. Proto, myslím, v značně se měnící a bohatší Číně jsou jiné podmínky (i pro muslímy) než v tradičních muslímských zemích.
    V Evropě je pokrok v životních podmínkách i vzdělanosti doprovázen poklesem (ne ztrátou) vlivu církví. To, mylím, začíná probíhat i v Číně a dalších rozvíjejících se zemích.

    OdpovědětVymazat
  2. [1]: Děkuji za zajímavý názor, se kterým se ve velké míře mohu ztotožnit.

    OdpovědětVymazat
  3. pribehynaivniblondyny28. června 2019 v 13:55

    Za mě islám ne!! A už vůbec ne se někomu přizpůsobovat! Copak, když si založím své blonde náboženství, kde budou patřit všechny odbarvený blondýny, tak budu popravovat brunetky? Je to samozřejmě nadsazený příklad, ale tam je špatně vše... Já jsem sama sobě "bohem" a žádné náboženství mě nepřiměje si myslet něco jiného!!!

    OdpovědětVymazat
  4. [3]: Konečně rozumný názor. Na těchto dvou článcích jsem chtěla porovnat tolerantní Anglii - a kam to dopracovala a netolerantní Čínu, která má ale islám pod kontrolou. Že bychom si z ní měli vzít v tomhle ohledu příklad?
    Islám sem k nám nepatří!!!
    Ale já jsem odbarvená měděná červená, tak kam se zaškatulkuju Budu si muset vystačit. Sice je nás míň, ale o to jsme exkluzivnější.

    OdpovědětVymazat
  5. pribehynaivniblondyny30. června 2019 v 2:12

    [4]: Jsi sama sebou! To je to nejkrásnější náboženství! 💋

    OdpovědětVymazat
  6. Islám zničil arabskou vzdělanost.
    "Credo ergo sum" kontra "Cogito ergo sum" toť ten problém.

    OdpovědětVymazat
  7. [7]: Descartes - Francouz - Jeho prohlášení Cogito ergo sum je nutně pravdivé. V době válek a nejistoty nezpochybnitelná pravda, ač sám skeptik.
    Tvoje citace by lépe zněla: Cogito ergo sum, sed credo ergo ero.
    Ale máš úplnou pravdu!!!
    Teď čtu Chalíla Džibrána - zajímavé filozofické a náboženské úvahy.

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

KRESLENÍ PRO VĚK 12 A VÍCE

To by člověk nevěřil, co dělá stínování a vhodná volba tužek a pastelek. Zaznamenat dynamiku a světlo je v kreslení docela problém. Musím si ještě obstarat blender pro zesvětlování a thunder pro tmavá místa na kresbě pro získání tmavého efektu. Existuje i pastelka pro plynulý přechod barev, může se hodit. Maluji zatím do sešitu, skicáky zatím nepoužívám. Začnu tehdy až si budu myslet, že kresba získá na kvalitě. Na ten pel mel co zkouším, je sešit vhodný a vleze se do něho více kreseb, i nepovedených. Papír to skousne a já budu vidět, kde se stala chyba. A prvních pár začátečnických obrázků pro dospívající mládež a starší: Obr. 1: Dívka, panda Obr. 2: Dívka s deštníkem Obr. 3: Dívka s flétnou Obr. 4: Chlapec, země, skála Obr. 5: Kříž s andělskými křídly Obr. 6: Matka s dítětem Obr. 7: Dvě slečny a Ježíš Obr. 8: Most s krajinou Obr. 9: Silnice s alejí Obr. 10: Oslava kostlivce Obr. 11: Pistole, hlava koně Obr. 12: Tygr Tak to je vzorek mých prvních...

UŽ TÉMĚŘ VÁNOCE A NOVÝ ROK 2025

Jak tak jdem tím zdejším světem, uniká nám, v čem se pletem …. spletla jsem se, že do zimy budu mít ponožky; ale ne s pomocí boží, ale s pomocí kamarádky jsem dokončila můj první pletací výtvor po 38 letech, kdy jsem definitivně odložila jehlice, těsně před vánocemi. Obr. 1: Jedna ponožka První ponožka je krpatá, jako vlnobití. Hlavně to přidávání, abych zachovala rovinu, mi činí problém. Pletařky ví. Prý mezi dva kopečky. Nevím, co mám pokládat za kopeček, tak splétám křivě. Přítelkyně mne nabádala, abych ji vypárala, ale já jsem si ji chtěla nechat jako odstrašující příklad na vzorek. Ale neodradilo mne to a pokračovala dál. Obr. 2 + 3: Dvě ponožky a tři ponožky Na obrázcích horní ponožka je ta nepovedená. Zbývající použitelné dvě se mi podařilo před vánocemi dokončit za značného přispění kamarádky, která občas se mnou ztrácela trpělivost. Občas jsme odložily jehlice, daly si panáka, ohlásila jsem, že dnes už plést nebudu. Do příště mi to opravila. Jinak bych ...

OD PODZIMNÍ DOVOLENÉ K VÁNOČNÍ ZDRAVICI

Od poloviny září jsme ještě proskakovali vlny ve Středozemním moři v Turecku. Minimalistický pokojík v hotelu Sun Beach Park v malebném městečku Side, tentokrát bez balkónu, nám poskytoval tento výhled. Obr. 1: Pohled ze Sun Beach Park V přízemí byla dostatečně velká recepce, obývaná i zvířecími hlídači, kteří byli na každém kroku – kočky. Obr. 2: Kočka z recepce Když turisté odešli a písečné pláže zely prázdnotou, hlídala na vyhlídce kočka. Bystrým okem kontrolovala, zda neuvidí něco k snědku, nebo sledovala dění kolem.  Obr.: 3: Kočka u moře Cestou k Apolonovu chrámu jsme potkali v podvečerních hodinách kočku a ježka. Chtěli jsme zachytit jejich hrátky, ale jakmile jsme se přiblížili s fotoaparátem, ježek se schoulil do klubíčka.                                 ...