Přeskočit na hlavní obsah

Upír Dave a Bůh - 18. pokračování

10. kapitola
V minulosti
Dave se v minulosti jmenoval Lukáš. Lukáš ležel v nemocnici v bílé posteli přikrytý peřinou. Rodina si pro něho přišla. Všichni pohromadě. Tak si to představoval. Přišli pro něho jen dvě osoby. "Vstávej!" Lukáš si povzdychl. "Raději bych tady zůstal," pomyslel si v duchu. Povzdechl si a vstal z postele. Pusu dokořán, zíval únavou. Místo pozdravu se na ně usmál. Nechtělo se mu mluvit. Dvě části rodiny to pochopily jako pozdrav. Oblékl si. Sundal si samozřejmě bílé tílko s modrými tečkami. Nenáviděl je. Obul si hnědé boty a následoval otce a matku. Byli venku. Nastoupili na autobus. Lukáš si mlčky sedl na sedadlo. Díval se z okna. Rozhlédl se, jestli někde není stará dáma nebo postižený s hůlkami nebo slepec se psem. Nikoho takového neviděl, tak zase otočil hlavu k okénku. Cesta trvala půl hodiny. Autobus zastavil. Ohlásil zastávku Masarykovo náměstí. Dveře se otevřely. Vystoupili a šli na ulici Dukelská 16. Vešli do domu, z chodby domu do bytu. Lukáš se zavřel ve svém pokoji. Chvilku si lehl do postele. Zhasnul světlo. Spal až do večera. Probudil se k večeři, snědl ji. Přichystal si věci do školy a šel spát.
Do školy zaspal. Vytáhl mobil z aktovky. Volal Barboře. Zničehonic uslyšel střílení. Lidé křičeli bolestí. Barbora zvedla sluchátko. Lukáš zakřičel do telefonu: "Uteč! Přijdou si pro tebe! Přijdou!" Pustil telefon. Otevřel okno, vyskočil. Co to udělali? Tolik lidí je mrtvých. Musím utéct. Utíkal. Vynořily se mu vzpomínky. Všechno viděl pořád dokola. Byly to strašné vzpomínky. Zakopl. Prudká, palčivá a bodavá bolest v hlavě mu znemožnila, aby utíkal. Voják si ho hodil přes rameno. "Budeme ho využívat. Necháme ho žít. Normálně. Vojáku, pověz všem ostatním, aby ty mrtvoly pohřbily." Dobrá, pane." "Dáme mu napít."
Došli do bunkru. Posadili ho. Vojáci dali vodu na stůl, ale Lukáš na ně křičel: "Vy si myslíte, že si to tímto vyžehlíte? To se velice mýlíte! Zabili jste moje rodiče! Odpovězte svině!" "Neví- me me me," třásl se u odpovědi voják a koktal. Byl blonďatý. "Už si to nepamatujeme." "Vy si to nepamatujete. Co skrýváte?" bouchl pěstí do stolu. Popadl pistoli, která se válela na stole. Zmáčkl spoušť. Voják v nestřeženém okamžiku po něm skočil. Pistole mu vyletěla z ruky. Vrhl se na všechny a nastala krvelačná rvačka. Krev tekla proudem.
Lukáše nakonec přivázali ke stromu. Od této chvíle se mu změnil život. Zavolali si posily. Všichni byli proti němu. Ráno ho pouštěli, v noci ho svazovali.
Jednoho rána ukradl jednomu vojákovi deníček. Začal si psát deník. Za to může Re. Zakouzlil, abych neudělal tu stejnou chybu. Vzpomínky se mu vynořily v hlavě. Vzpomínky byly z budoucnosti. Chybu jsem prý neudělal žádnou. Ale udělal a velkou. Nic s tátou, se svým vztekem! Spletl jsem se. Jím hnusy. Říkají mi, že jsem posedlej, šílenec. Změnil jsem se v chování. Nejsem šťastný! Chci je zabít! I ty pyšné, bohaté lidi. Kupují si domy. Drahé jídlo a pití. Ženy si kupují zlaté kabelky, muži podplácejí rozhodčí. Viděl jsem to z okna. Trpím víc než jindy. V noci mě svazují ke dřevěnému sloupu. Musím utéct. Dokončil psaní a zavřel deník.
Téhož večera ho přivázali ke sloupu. Zahlédl nůž. Nohou si ho přitahoval k sobě. Marně se pokoušel ho zvednout. Něco zkusil. "Tiote!" objevil se táta. Pomohl mu. Pak zařval další slova. Objevil se v domě, s tátou, mámou a rodinou.
Davidovi rodiče připluli, David vřískal radostí.
Jen Adam ne. "Nechci se vracet zpátky jako osamělá duše!" naříkal. Duch z něho vyšel do svého světa. Evě se to stalo taky. Rozdělovali se od sebe. Bílé světlo zářilo. "Začneme nový život!" prohlásili oba dva a vstoupili do bílého světla.

Tohle je konec mého příběhu.


Obrázky: bezplatná databáze PIXABAY

Pokud jste četli moji první povídku "Upír Dave a Bůh", kterou jsem napsal ve 12 letech, zúčastněte se, prosím, ankety a zaškrtněte, zda se vám příběh líbil či nikoliv. Budu vám vděčen. Mám připravený další příběh. Lukáš

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

SILVESTROVSKÁ PROCHÁZKA ROKU 2023

K poslední dlouhé noci jsme vykonali krátkou 1,5 hodinovou túru přes Kraví horu a Wilsonův les.   Vyhlídka na Brno z bývalé sjezdovky v Žabovřeskách. Počasí bylo teplé, kolem 5 o C. Slunce se ale schovalo. Oblíbené graffiti   Studánka ve Wilsonově lese   Všem a nejen těm, co zavítáte na můj blog, přeji krásný Nový rok 2024 a všechno dobré. Velice si vážím vaší věrnosti a doufám, že se zde budeme setkávat i nadále. V srdci chovám naději, že naše zemička bude vzkvétat. Vždyť je zde tolik dobrých a schopných lidiček.  Převzato z Pinterestu V Novém roce 2024 vítá Mirijam  

VÝSTAVA ALFONS MUCHA

Nedávno jsem navštívila výstavu v mém rodném městě v Ivančicích, kde se narodil 24. července 1860 i malíř světového jména Alfons Mucha. Žil v období secese, a to ovlivnilo i jeho tvorbu. Jeho práce zobrazují především ženskou krásu. Jeho otec Ondřej byl vyučený krejčí, pocházel z vinařské rodiny a v pozdějším věku působil jako soudní úředník v zadním traktu budovy v Ivančicích. V bývalé budově soudu se nyní konají výstavy významných osobností města Ivančic. Nejznámější jsou Alfons Mucha a český herec Vladimír Menšík. Ondřej poslal syna Alfonse na Slovanské gymnázium do Brna. Pražská akademie mu byla zprvu odmítnuta z důvodu nedokončené střední školy. Školu nedokončil ne v důsledku svého zdravotního stavu, jak prohlašoval, ale pro velký počet neomluvených hodin. Dobré známky měl Mucha z kreslení a ze zpěvu. Přesto Muchovy tvorby si všimnul profesor Lhota. Po školním neúspěchu působil Alfons Mucha jako písař u soudu v Ivančicích. Jedna z jeho prvotin bylo zhotovení divadelní dekorace pro

PŘEKVAPENÍ K NAROZENINÁM

Dcera se narodila krátce před novým rokem, ale za to vlastně může švagrová. Přišla k nám na návštěvu a říkala, že pokud už mám porodní indicie čtrnáct dní, neměla bych váhat a zajít za svou gynekoložkou, neboť se miminko pravděpodobně chystá na boží svět. Sice takhle už se chystalo dva týdny, nicméně dala jsem se přesvědčit a nechala nedovařený oběd nudle na sladko s tvarohem a vypravili jsme se s manželem za mojí doktorkou. Lékařka provedla testy a hned mne odeslala do porodnice. Chtěla jsem rodit v rodném městě, tak nás čekala ještě 30 minutová jízda. Naložili jsme syna a vydali se na cestu. Bylo nasněženo, námraza a první větší kopec nebyl schopen manžel vyjet. „Uklidni se, neblázni, žádné bolesti nemám, nespěchej,“ konejšila jsem ho. Dorazili jsme do města, ale moje máma, která měla pohlídat syna po tu dobu, než mne manžel doprovodí do porodnice, nebyla doma. „Je u kadeřnice,“ sdělila nám sousedka. Našli jsme ji pod sušákem. „Nemohu hlídat, musím si nechat upravit vlasy.“ „Neblbn